Taslamalı Mukavva Kutu

Taslamalı Kutu

_

Lüks kutu denilince akla gelen sert kutu modelleri, 1 mm’den başlayarak 4 mm’ye kadar sert kartonlar üzerine kuşe kağıt, fantazi kağıt, kumaş gibi malzemelerin kaplanmasıyla üretilen modellerdir. Güzellik – Cilt Bakım ve Makyaj Ürün Kutuları, Krem Kutuları, Parfüm Kutuları, Elektronik Ürün Kutuları, Ayakkabı Kutuları, Tekstil Kutuları, Gömlek Kutuları, Çeyiz Kutuları, Çanta – Cüzdan – Kemer Kutuları, Gözlük Kutuları, Saat Kutuları, Kravat – Cüzdan Kutuları, Çikolata Kutuları, Hediyelik Kutular, Oyuncak Kutuları gibi.

Sert kutular dayanıklıdır ve içindeki ürün ve eşyaların zarar görmesini engeller. Oldukça da şık olan sert kutular markanızın değerini arttırır. İçerisindeki ürüne ekstra değer katar ve tüketici bu kutuları uzun yıllar muhafaza eder. Hem el işçiliği hem de makine üretimimiz var. El işçiliği sayesinde farklı şekillerde üretilmesi mümkündür. Birçok farklı desende ve farklı malzemeler kullanılarak üretilen Taslamalı kutuların çekiciliği oldukça fazladır. Sert kutu, fantezi kutu olarak da bilinir.

Sert kutular, standart karton kutulara göre daha kalın, dayanıklı, daha ağır ve daha maliyetlidir. Yarı otomatik ve tam otomatik kutu makinelerinde belli bir sayının üzerinde sert kutu üretimi yapılmaktadır.

Sert Mukavva Kutu

_

Ürünü satan unsurlardan biri de ambalajıdır. Günümüzde zincir mağazalar ve birçok işletme boş kutu satışı yapmaktadır. Birçok kişi kaliteli kutusu olan bir ürünü tercih sebebi olarak göstermektedir. Doğru kutu seçimi ve güzel bir tasarım ile ürününüzün satılma olasılığı daha yüksek olacaktır. Taslamalı kutular, görselliği ve hissiyatı ile tercih edilen ambalaj türüdür.

Taslamalı Mukavva Kutu Modelleri ve Kullanım Alanları;

– Kutu Kapak Tasarımı Kutu
– Mıknatıslı Sert Kutu
– Duvarlı Sert Kutu
– Çekmeceli Kutu
– Perçinli Kutu
– Özel Tasarım Kutu
– Mıknatıs Kapaklı Katlanır Kutu
– Kurdeleli Sert Kutu