Mikro Kutu

_

Mikro Kutu

OLUKLU (ONDÜLE) KUTULAR
Mikro Ürünler Ondüle ve Safya Materyal’larının Üzerine İstenilen Gramaj ve İstenilen Büyüklükte Kağıtların Ofset, Flekso veya Serigraf Baskı Teknikleri Kullanılarak Sıvaması yada Kağıt Sıvaması Olmadan Direk Safya Malzemenin Üzerine Flekso veya Serigraf Baskı Teknikleri Kullanılarak Üretimleri Yapılan Bir Uygulama Yöntemidir.


Günümüzde Mikro Kutular, Tekstil ve Kumaş Kutuları, Yarı Taslamalı Kutular, Özel Kesimli Kutular, Hediyelik Eşya Kutuları, Ayakkabı Kutuları, Saat Kutuları, Kargo Kutuları, Pide, Pizza, Lahmacun Kutuları, Meyve Kutuları, Elektronik Eşya Kutuları, Ev Gereç Kutuları, Mutfak Aletleri Kutuları, Gıda Kutuları, Kozmetik Ürün Kutuları, Elektrikli Aletlerin Kutuları, İnşaat ve Nalbur Ürün Kutuları Gibi Ürünlerin Baskıları, Sıvamaları, Kesim ve Varsa Yapıştırmaları Yapılıp Siz Değerli Müşterilerimize İvedi Şekilde Teslimatları Yapılır.


Oluklu Kutu Özellikleri
Kağıt: Ondüle, Safya (Safiha)
Kağıt: A. Bristol, Kuşe Kağıt, Kroma Karton, Esmer Kraft Kağıt
Baskı: 1, 2,3,4,5,6,7,8 ekstra renk veya 4(CMYK) Renk Sayısı
Laminasyon: Mat, Parlak, Renkli, Hologram, Sedef, Metelize Selefon
Yaldız: Altın, Gümüş, Bronz, Hologram ve bir sürü renk seçeneği
Serigraf: Lak, Sim, Kazı Kazan, Kumlu Lak
Yapıştırma: Modele bağlı olarak, 1,2,3,4 Nokta Yapıştırma
Adet: 500 adetten istediğiniz adete kadar.

Mikro Kutu

_

Mikro dalga kutular mikro dalga dediğimiz E Dalga cinsi oluklu mukavva cinsinden mukavvalar ile üretilirler, Mikro dalga mukavva dalga cinsi olarak en ince dalga cinsini temsil eder.


Mikro dalga mukavva ile genellikle kutu üretimi yapılmaktadır, Örneğin pizza kutuları, lahmacun kutuları, pide kutuları, küçük elektronik eşyaların kutuları ve buna benzer küçük ürünlerin paketlemesinde mikro dalga kutu kullanılması uygundur.


Mikro dalga mukavva ile üretilen kutular, kesimli olarak kutu haline getirilmektedir, bu sebeple kesimli olarak kutu haline getirilmesi için Lazer Bıçak veya bir diğer ismiyle kalıp hazırlatılması ve kalıba uygun kesiminin yapılması gerekir.


Firmanız için yaptırmak istediğiniz kutunun mikro dalga mı yoksa bir başka dalga cinsine göre mi olması gerektiği konusunda çelişki yaşadığınızda bunu firmamızda bulunan müşteri temsilcilerimiz ile paylaşmanızda fayda olacaktır.


İlk kez mikro dalga kutu yaptıracak firmaların ürünlerini tanımamız bilmemiz ve buna göre önerilerde bulunmamız için kutu yaptıracak firmanın kutunun içine koyacağı ürün ile ilgili detaylı bilgileri bizimle paylaşmaları kendileri için yararlı olacaktır.


Mikro dalga mukavva 3 adet kâğıdın birleşimi ile meydana gelmektedir, dalga cinsi olarak en ince dalga mukavvadır, kâğıt gramajları standart mukavvalarda gramaj ne ise mikro dalgada da gramaj aynıdır.